معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > شرکت هیئت ایرانی مرکب از محمدرضا رئوف شیبانی، دکتر محمد علی اذر شب و مجتبی فردوسی پور در هم اندیشی تمدنهای چهارگانه اسلامی.


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت هیئت ایرانی مرکب از محمدرضا رئوف شیبانی، دکتر محمد علی اذر شب و مجتبی فردوسی پور در هم اندیشی تمدنهای چهارگانه اسلامی.

شرکت هیئت ایرانی مرکب از محمدرضا رئوف شیبانی، دکتر محمد علی اذر شب و مجتبی فردوسی پور در هم اندیشی تمدنهای چهارگانه اسلامی.

هیئت ایرانی شرکت کننده در هم اندیشی تمدنهای چهار گانه اسلامی (۳۱/۴/۹۷) مرکب از محمد رضا رئوف شیبانی، دکتر محمد علی اذر شب و مجتبی فردوسی پور در نشست ویژه ایران با عنوان رویکرد ایرانی به موضوع تمدنهای چهار گانه اسلامی سخنرانی کرده و به سؤالات حضار پاسخ گفتند.
اذرشب با تشریح مؤلفه وحدت بخش دین مبین اسلام در همگرایی قومیتی در ایران، شیبانی با تکیه بر الگوی تاریخی ایران در وحدت اقوام و مذاهب مختلف و فردوسی پور با استناد به اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در همگرایی قومیتها، گویشها و ادیان و مذاهب مختلف بتشریح رویکرد ایرانی به موضوع پرداختند.
هیئت ایرانی در این نشست پیشنهاد برگزاری دور دوم هم اندیشی تمدنهای چهارگانه اسلامی را در تهران اعلام کرد که مورد استقبال و تایید حضار قرار گرفت و مقرر شد کمیته پیگیری مجمع موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام نماید.
لازم بذکر است در این نشست که با حضور امیر حسن بن طلال افتتاح گردید اندیشمندانی از غرب اسیا و شمال افریقا شامل؛ ترکیه، ایران، عراق، اردن، فلسطین، لبنان، سوریه، یمن، بحرین، کویت، سودان و مصر حضور داشتند.


٢١:٤١ - جمعه ٥ مرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٥٢٦٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٤٠خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر