معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سفارت ج.ا. ایران در اردن


  چاپ        ارسال به دوست

همه با هم در روز جهانی قدس

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس در سفارت ج.ا. ایران در اردن

روز جهانی قدس از سوی سفارت ج.ا. ایران در امان عصر روز پنج شنبه یکم تیرماه 96 در سالن اجتماعات این نمایندگی برگزار گردید.

این مراسم که با اهتمام مجتبی فردوسی پور سفیر و دیپلماتهای کشورمان در اردن تدارک دیده شده بود با حضور احزاب، نمایندگان سابق پارلمان و سنای اردن، سازمان بازنشستگان ارتش، شیوخ عشایر و به ویژه گروهها و نهادهای فلسطینی از جمله آزادگان زندانهای مخوف صهیونیستی، اعضای مجلس ملی فلسطین و تنی چند از دیپلماتهای اردنی و مقیم از جمله آذربایجان، تونس، سوریه، عراق، لبنان، فلسطین و کوبا و همچنین ایرانیان مقیم و ایراندوستان از جمله فارع التحصیلان دانشگاههای کشورمان، همراه بود.

 در این مراسم که از ساعت 18 بوقت محلی و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری بین المللی وزارت اوقاف اردن آغاز گردید, علاوه بر سفیر کشورمان، لیلی خالد عضو شوراي جبهه مردمي مبارزه براي فلسطين و عضو فعلي شوراي ملي قانون گذاری سازمان آزادیبخش فلسطین، فاروق قدومی وزیر خارجه اسبق ساف، طلال ابو غزاله سناتور سنای اردن، عدنان حسینی استاد دانشگاه باریکه غزه، احمد دقامسه آزاده اردنی، جواد یونس رئیس جمعیت مخالفان اردنی، عزمی منصور استاد دانشگاه و آزاده فلسطینی؛ به سخنرانی پیرامون روز جهانی قدس از دیدگاه امام راحل و مقام معظم رهبری پرداختند و همگی بر ضرورت وحدت و انسجام عربی، اسلامی همراه با آزادگان جهان علیه اشغالگران صهیونیستی تاکید کرده و هر گونه اشکال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از جمله روند سازش را شدیدا محکوم کرده تنها راه دفاع از فلسطین را پیروی از محور مقاومت برشمردند. سخنرانان در این مراسم ایران را شریک راهبردی فلسطینیان و پیشقراول مقاومت بر علیه اشغالگری تروریسم دولتی صهیونیسم و بین المللی سازمان دولت اسلامی و افراط گرایی دانسته، از نقش کشورمان در دفاع مستحکم از آرمان ملت فلسطین، تقدیر و تشکر کردند.

فردوسی پور سفیر کشورمان نیز در این مراسم با تشریح اندیشه بلند امام راحل در برگزیدن روز جهانی قدس به عنوان روز مبارزه جهانی علیه اشغالگری صهیونیستها, همچنین راهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب در پیاده نمودن آرمان بلند امام خمینی (ره)، به تشریح مواضع بحق ج.ا. ایران در تحولات منطقه ای و بویژه فلسطین و قدس شریف پرداخته و حمایت ایران را از مقاومت فلسطین، انتفاضه اسراء در سایه وحدت همه اطیاف فلسطینی در تمام ادوار نظام مقدس ایران اسلامی، اعلام داشت.

سفیر کشورمان همچنین با برشمردن اقدامات ج.ا. ایران در دفاع از حق مشروع فلسطینیان از ابتدای انقلاب اسلامی، دیپلماسی پارلمانی ایران را با کارنامه شش اجلاس بین المللی در حمایت از انتفاضه ملت فلسطین ستود و در پایان خواستار وحدت مسلمانان و آزادیخواهان برای تحقق آرمان بلند ملت مظلوم فلسطین گردید.

از بخشهای جذاب هم افزایی روز جهانی قدس در امان؛ برپایی نمایشگاه عکس وکاریکاتور از جنایات ضد بشری صهیونیستها، یهودی سازی قدس شریف، صنایع دستی فلسطینی و کتاب ناشران ایرانی، اردنی و فلسطینی با موضوع روز جهانی قدس، فلسطین، دشمن شناسی صهیونیسم بین المللی و اجرای شعر نو فلسطینیان در وصف مبارزات امام راحل، رهبری معظم، دولت و ملت قهرمان ایران، بروشور و نمایه های ایران شناسی و جذابیت های گردشگری ایران بویژه دستاوردهای علمی و فناوری کشورمان و همچنین پذیرایی افطاری از مهمانان این مراسم بود، که مورد توجه و استقبال ویژه رسانه ها و مهمانان حاضر در مراسم قرار گرفت.

 


دانلود فايل : IMG_0755.JPG ( 3027KB )


١١:٠١ - شنبه ٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦١٨٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٦خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر