معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در روز جهانی قدس


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت روز جهانی قدس

پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در روز جهانی قدس

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت امام خمینی (رض) فرموده اند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است». اینجانب به تاسی از کلام ماندگار بنیانگذار انقلاب اسلامی و پیرو راهنمائیهای داعیانه مقام معظم رهبری وظیفه خود می دانم؛ ضمن تاکید بر ضرورت وحدت امت بزرگ اسلامی در اقصی نقاط جهان و به ویژه در منطقه خاورمیانه با هدف مبارزه علیه رژیم غاصب صهیونیستی؛ توجه هموطنان عزیز، فرهیخته و آگاه مقیم کشور اردن هاشمی را به عظمت این روز و نقشی که این طوفان دادخواهی، در ایفای حقوق مسلمین دارد؛ جلب نمایم.

سفارت جمهوری اسلامی ایران بنابر منوال همیشگی خود، طی مراسمی که با حضور شخصیت های سیاسی، علمی و فرهنگی فلسطینی، مقامات، سفرا و دوستداران حق و آزادگی برگزار می شود، روز جهانی قدس را گرامی می دارد. این مراسم در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران همراه با نمایشگاهی از آثار منتخب هنری، فرهنگی و دستاوردهای روز جهانی قدس روز پنج شنبه اول تیر ماه برگزار می شود.

همچنین وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای روز جهانی قدس را گرامی داشته است و آن را موجب رسانیدن فریاد مظلومیت و دادخواهی مردم دربند و آوارگان فلسطینی از جور و ستم و بیداد رژیم ضدبشری، کودک کش و جنایتکار ِصهیونیستی دانسته که در قریب به ۷۰ سال از حیات ننگین خود منشاء قتل عام ها، آوارگی ها، جنایات علیه بشریت و جنایت جنگی و آوارگی میلیون ها فلسطینی و حبس و شکنجه های غیرانسانی ِهزاران انسان مظلوم را سبب گردیده است.

مجتبی فردوسی پور

سفیر جمهوری اسلامی ایران _ امان

 


١٣:٤٣ - پنج شنبه ١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦١٤٨٦    /    تعداد نمایش : ٥٧خروج
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر