معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: جمعه ٠٦ مرداد ١٣٩٦ |

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در دیدار با قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اردن درباره ظرفیت های کشاورزی دوکشور و راههای گسترش مبادلات و اجرای دوره های آموزشی مذاکره کردند.
متن سخنرانی جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در نشست شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد پیرامون توسعه پایدار – نیویورک، سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ ایردا نمودند.
عبدالله رجبعلی نژاد رایزن سیاسی نمایندگی با دکتر باسل الیوسفی رئیس دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اردن، دیدار و در خصوص همکاریهای منطقه ای به ویژه در حوزه محیط زیست، گفتگو کرد.
گروه همسران سفرای اسیایی و برخی اروپایی مقیم اردن در تدوام سلسله نشستهای دوره ای خود در سه شنبه گذشته در اقامتگاه سفیر مالزی گردهم امدند.
مراسم تودیع اقای مجنون گلاب سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در اردن شنبه گذشته با حضور سفرای اسیایی وسفیر ونزوئلا به عنوان شیخ السفراء و سناتور طلال ابو غزاله در محل اقامتگاه سفیر کشورمان برگزار شد.
مجتبی فردوسی پور، شب گذشته با حضور در برنامه زنده «به کل جراءة» (با کمال جرات) که از پربیننده ترین برنامه های شبکه های تلویزیونی متداول اردن به شمار می رود، به تحلیل مواضع و سیاستهای جمهوری اسلامی ایران پرداخت.
عبدالله رجبعلی نژاد رایزن سیاسی نمایندگی چهارشنبه گذشته با حضور در وزارت آموزش عالی و تحقیقات علمی اردن با دکتر عاهد الوهادنه قائم مقام آن وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.
طرفین تحولات جاری در منطقه خاورمیانه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
در این دیدار طرفین پیرامون تحولات منطقه ای بویژه همکاریهای پارلمانی فیمابین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به تصویب لایحه تحریم های مجلس نمایندگان آمریکا علیه کشورمان، ضمن محکومیت این اقدام غیر قانونی و توهین آمیز اظهار داشت: مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب این تحریم های غیر هسته ای و در صورت نهایی و اجرایی شدن آن ، اجرای موفقیت آمیز برجام که یک توافق چند جانبه و بین المللی را که حاصل تلاش چندین ساله بوده، نادیده انگاشته و آن را به خطر می اندازد.
اسحاق آل حبیب سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز سه شنبه مورخ 3 مرداد 1396 در بحث عمومی شورای امنیت با عنوان «وضعیت خاورمیانه و موضوع فلسطین» برگزار شد شرکت و سخنرانی کرد.
رییس‌ جمهور با تاکید بر اینکه در برابر حرکت جدید کنگره آمریکا حتماً پاسخ لازم را خواهیم داد ، از واشنگتن خواست با احترام به حقوق ملت ایران، از تجربه 40 سال خصومت خود درس بگیرد.
دستیار وزیر امور خارجه کرواسی که به منظور انجام رایزنی های سیاسی با مقامات کشورمان در تهران بسر می برد، با معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درخصوص روابط دوجانبه ،آخرین تحولات خاورمیانه، خلیج فارس و منطقه جنوب شرق اروپا گفتگو کرد.
عصر امروز ( سه شنبه ) جمعی از اعضای فراکسیون وفاداری به مقاومت مجلس لبنان با حضور در وزارت امور خارجه با دکتر محمد جواد ظریف دیدار و گفتگو کردند.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
سخنگوی وزرات امور خارجه حمله تروریستی به بیمارستان مرکزی افغانستان که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت را محکوم و با دولت، ملت و بازماندگان این جنایت هولناک ابراز همدردی کرد.
آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به نیویورک در نشست شورای روابط خارجی حاضر شد و به سؤالات ریچارد هاس رئیس این شورا و نخبگان حاضر در این نشست پاسخ داد.
قاسمی ضمن محکومیت حادثه تروریستی لاهور، توسل به خشونت و ترور را زائیده ایدئولوژی منحطی دانست که جز زبان زور و خشونت لجام گسیخته  سخنی و کلامی  برای گفتن ندارد.
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر