معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها

کلیپ های سخنرانی وزیر محترم امور خارجه در نشست دوحه

کلیپ وقایع نگاری اقدامات موساد برای از میان بردن برجام
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧ |

دیدار مجتبی فردوسی پور، سفیر ج.ا.ایران با سلیم زعنون، رئیس مجلس ملی فلسطین
دیدار مجتبی فردوسی پور، سفیر ج.ا.ایران با فاروق قدومی، رئیس دفتر سابق ساف
دیدار مجتبی فردوسی پور، سفیر ج.ا.ایران با زید اللوزی، دبیرکل وزارت خارجه اردن
دیدار مجتبی فردوسی پور، سفیر ج.ا.ایران با طارق خوری، نماینده پارلمان اردن
دیدار مجتبی فردوسی پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران به همراه دیپلماتهای سفارت کشورمان با رستم ماکجیان، مدیر مغطس (حج مسیحیان)
دیدار مجتبی فردوسی پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران با ارشمندریت افیدوس إبرجیا، سر اسقف ارامنه ارتدوکس
گفتگوی تلفنی ماجد قطارنه، مدیرکل امور کشورهای عربی و خاورمیانه و سخنگوی وزارتخارجه اردن با مجتبی فردوسی پور، سفیر جمهوری اسلامی ایران
پیام تبریک دکتر حسن روحانی، رئیس ج.ا.ایران به ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن به مناسبت سال نو میلادی
پیام تبریک دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس ج.ا.ایران به عمر رزاز، نخست وزیر اردن هاشمی بمناسبت سال نو میلادی
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
یکم بهمن ماه زادروز پارسی گوی بزرگ فردوسی است. شاهنامه او نقش خیال انگیز و شاهكار حماسه و اسطوره ای است که در تار و پود ایران زمین سخت در هم تنیده شده است. شاهنامه عشق نامه است.
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص ادعاهای مطرح شده توسط برخی رسانه های آلمانی مبنی بر دستگیری یک تبعه افغان - آلمانی به اتهام جاسوسی برای ایران، ضمن رد هرگونه ارتباط این فرد ادعایی با جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام زنی های امنیتی ناروا و طراحی شده توسط آنانی كه بدنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند تعجب نمی کنیم.
سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن ابراز همدردی با مردم و دولت مکزیک برای حادثه دلخراش انفجار لوله انتقال سوخت که دهها کشته، مجروح و مفقود برجای گذاشت، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در این موقعیت سخت در کنار دولت و ملت مکزیک قرار داشته و آمادگی خود را برای هرگونه کمک اعلام می دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن اظهارات و اقدامات مداخله جویانه وزیر امور خارجه آمریکا در امور داخلی ونزوئلا گفت: جمهوری اسلامی ایران از دولت قانونی و ملت ونزوئلا در برابر مداخلات غیرقانونی واشنگتن حمایت می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اظهار تاسف از حادثه تلخ انفجار خودروی بمب گذاری شده در برابر دانشکده پلیس کلمبیا در پایتخت این کشور، متوسل شدن به اینگونه اقدامات غیرانسانی و انزجارآمیز که منجر به قربانی شدن انسان های بی گناه می شود، را محکوم کرد و ضمن تسلیت به خانواده قربانیان، با آنها ابراز همدردی کرد.
دکتر محمد جواد ظریف که در صدر یک هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی به عراق سفر کرده بود پس از اقامتی ۵ روزه در بغداد، اربیل، سلیمانیه، کربلا و نجف و انجام دهها ملاقات و گفتگو با مقامات و شخصیت های عراقی و حضور در ۵ همایش اقتصادی و انجام دیدارهای مردمی و بازدید و زیارت عتبات عالیات ساعتی پیش به تهران بازگشت.
به نجف و کربلا و عتبات عالیات مشرف شدم و از ابراز احساسات مردم تحت تاثیر قرار گرفتم. همانگونه که جوانان شجاع ما در کنار برادران عراقی خود در مقابل تروریست های افراط گرا ایستادگی کردند، بخش اقتصادی خصوصی ما نیز در کنار یکدیگر در فعالیت های سودمند مشترک برای ارتقاء زندگی مردم دو کشور خواهند ایستاد."
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر