معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه

امروز: چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ |

جشن دهه ولایت و امامت و بزرگداشت عید سعید غدیر خم با حضور اعضای نمایندگی و خانواده های آنان و با شرکت ایرانیان مقیم و جمعی از شخصیتهای فرهنگی در محل رزیدانس سفارت برگزار گردید.
سفیر جمهوری اسلامی ايران، عید سعید غدیر خم را به عموم هموطنان عزیز ، ایران دوستان و ولایت مداران تبریک و تهنیت گفت.
دکتر ظریف نوشت: مایلم بار دیگر توجه شما را به وضعیت نگران کننده اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار جلب نمایم. اخبار هولناکی که اخیرا از آن منطقه بدست آمده عمق جنایات علیه این اقلیت مسلمان را آشکار می کند.
إنا لله و إنا إليه راجعون؛ سفارت جمهوری اسلامی ایران ، ضايعه در گذشت دوست عزيز و همکار ارجمند مرحومه سرکار خانم خديجه جمال مقابلة، را به خانواده محترم آن مرحومه و دوستان و آشنایان وی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال براي وی علو درجات ، و براي خانواده محترمش صبرجزيل ، مسئلت مينمايد .
عبدالله رجبعلی نژاد رایزن سیاسی نمایندگی با دکتر فوزی الحموری رئیس افتخاری شورای جهانی گردشگری سلامت (GHTC) در اردن، دیدار و در خصوص همکاریهای منطقه ای به ویژه در حوزه گردشگری سلامت ، گفتگو کرد.
مجتبی فردوسی پور سفیر کشورمان در دیدار با دکتر نزال عرموطی مؤلف و مورخ اردنی، از وی به جهت تالیف کتاب ارزشمند "سفرای جهان از اردن سخن میگویند" تقدیر و پیرامون همکاریهای مشترک فرهنگی و تاریخ نگاری بحث و تبادل نظر کردند.
سفير ايران: نظم و انضباط و درخشش اسكواش ایران در قهرماني آسيا جاي تقدير دارد
مجتبی فردوسی پور سفیر کشورمان با پذیرش هیئت امنای کنفرانس حمایت از قضیه فلسطین در محل سفارت، ضمن محکومیت جنایت رژیم اسرائیل علیه مقدسات اسلامی الاقصی پیرامون راهکارهای مبارزه با برگزاری همایش صهیونیستی توگو و توسعه نفوذ این رژیم در افریقا، بحث و تبادل نظر کردند.
درود بر نخل‌های بی سر سرزمین شهامت و استقامت که عاشقانه و مظلومانه در راه عزت و شرف ایران و اسلام جان عزیز خود را تقدیم نمودند؛ سلام بر شهید عاشق محسن حججی و همه شهیدان مدافع حریم اهل بیت علیهم‌السلام ...
در دیدار فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در خصوص آخرین وضعیت اجرای برجام گفتگو و تبادل نظر شد.
ریاست محترم جمهور پس از رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی، با صدور احکامی وزیران کابینه دوازدهم دولت را منصوب کرد و مقرر شد ضمایم این احکام که شامل برخی دستورالعمل‌ها و تعیین اولویت‌هاست نیز به آنها ابلاغ شود. براساس این ضمایم احکام، وزرا موظف شده‌اند برنامه‌های وزارتخانه تحت مدیریت خود را با توجه دقیق به جهت‌گیری‌ها و اولویت‌های مطرح‌ شده تنظیم نمایند.
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله در مکزیک که منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن شد، با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.
رییس جمهور شامگاه سه شنبه در دیدار رهبران مسلمان آمریکا در نیویورک با تاکید بر اینکه اسلام دین رحمت، دمکراسی، عقل، علم، مشورت و انتخابات است، تصریح کرد: راه اصلی مبارزه با تروریسم، اقدامات فرهنگی و معرفی اسلام واقعی به نسل جوان است.
رییس جمهور در دیدار نخست وزیر بلژیک ، روابط دو کشور را دیرینه و در حال توسعه خواند و اظهارداشت که ما از حضور شرکتهای بلژیکی برای سرمایه گذاری و یا فعالیت های مشترک در ایران استقبال می کنیم.
رییس‌ جمهور تلاش برای افزایش حجم روابط اقتصادی تهران - اسلو را به سطح ظرفیت‌های موجود مورد تأکید قرار داد و گفت: شرایط جدید پسابرجام فرصت‌های خوبی را برای توسعه روابط دو کشور در بخش‌های مختلف اقتصادی بوجود آورده است که استفاده از این فرصت‌ها به نفع دو ملت و ملت‌های منطقه است.
رییس جمهور با بیان اینکه ایران برای روابط دوستانه و برادرانه خود با پاکستان اهمیت زیادی قائل است، تاکید کرد که تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است.
رییس جمهور در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا ، با بیان اینکه لحن و رفتار رئیس جمهور فعلی آمریکا، همه زمینه های مثبت را از بین می برد، تاکید کرد: آینده سیاستهای آمریکا برای دولتها، نخبگان وجهانیان قابل پیش بینی نیست؛ و این بیش ازهمه به ضرر ملت آمریکاست.
رییس جمهور شرایط کنونی جهان را ناشی از یک سلسله اشتباهات در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها دانست و با تاکید بر نقش ارزنده و تاثیرگذار رسانه ها در فرایند تصمیم سازی ها و تصمیم گیریها، انتقال حقایق و دفاع از منافع ملتها، اظهارداشت: رسانه های همگانی در این مقطع تاریخی، نه تنها برای بیان واقعیت های موجود در جهان بلکه برای تصمیم سازی برای آنهایی که مسوولیت اداره کشورها را در سراسر جهان برعهده دارند،می توانند نقش ارزنده ای ایفا کنند.
نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر